Skal och fodral till mobiler och surfplattor är inte svårt att hitta. Vad som är värre är att välja vilket man ska ha i den enorma djungeln av plast. Då är kanske trä ett mer otippat – men mycket snyggare – alternativ?
Grove gör uteslutande skal och fodral av trä. Som de här i bambu.
De finns till MacBook också, och till och med en docka av trä. Bambuskalet till iPad och iPad mini har ett vikbart lock så att man kan ställa ifrån sig surfplattan, och det finns naturligtvis hål för alla kontakter och knappar.
Grove Bamboo gör skal i lönn och valnöt också, och ett fodral med målade linjer. Alla till iPhone 5/5S eller 4/4S, och i valnöt till iPad air och iPad mini.
Det finns också en enkel bambuutsmyckning som man kan klistra på baksidan av sin iPad eller MacBook (13 eller 15 tum).
Läs hela artikeln med LB+
Erbjudande - 1 månad 10:-
Prova LB+ i en månad för 10:-
LB+ Total 12 månader
Full tillgång till allt innehåll på Ljud & Bild och L&B Home i 12 månader
LB+ Total 6 månader!
Full tillgång till allt innehåll på Ljud & Bild och L&B Home i 6 månader
- Tillgång till fler 7 800 produkttester!
- Nyhetsbrev varje vecka med de senaste nyheterna
- Bra rabatter hos våra samarbetspartner i LB+ Fördelsklubb
- Tidningen i digitalt format – nytt nummer varje månad
- L&B TechCast – en podd från L&B
- Inaktiverade annonser
- L&B+ Video – häng med L&B-redaktionen bakom kulisserna på de stora teknikmässorna och mycket mer!