TESTER Bil & Elfordon Datorer Sport & Träning Gaming Mobil Smart hem Teknik
☀️ SOMMAR-ERBJUDANDE☀️ LB+ Total 6 veckor för bara 6 kronor!

Nyhet

MWC 2022: Första titten på OnePlus 10 Pro

Vi har intervjuat Tuomas Lampén, OnePlus Head of European Strategy. Här visar han för första gången den kommande toppmodellen OnePlus 10 Pro.

Av / 2022-03-01 - 08:14
MWC 2022: Första titten på OnePlus 10 Pro

I januari lanserade kinesiska OnePlus efterföljaren till OnePlus 9 Pro på den kinesiska hemmamarknaden.

Läs också Nyhet: OnePlus 10 Pro officiellt lanserad i Kina Den kinesiska tillverkaren är klar med en ny toppmodell flera månader tidigare än de brukar.

Den nya toppmodellen heter OnePlus 10 Pro och har bland annat 5 000 mAh-batteri och 80 watts snabbladdning, Snapdragon 8 Gen 1-processor och en trippelkamera med 48 Mp + 50 Mp + 8 Mp samt 32 Mp frontkamera.

På Mobile World Congress i Barcelona fick vi för första gången en möjlighet att titta på och prova den nya mobiltelefonen. Vi togs emot av Tuomas Lampén, OnePlus Head of European Strategy, som här i videon visar oss telefonen och berättar om dess funktioner.

Annons
(f. 1973): Chefredaktör L&B Home. Peter har arbetat för Ljud & Bild sedan 2012. Han har varit aktiv som teknikjournalist i många medier sedan 1998, bland annat som chefredaktör för prylmagasinet GEAR och som journalist för tidningarna PC World och Privat Computer. Peter skriver om mobiltelefoner och andra bärbara enheter samt om teknisk innovation, inklusive 5G, elektrisk mobilitet och smarta hem.

Skriv en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Nothing lanserar smartwatch med ChatGPT för under 1 300 kronor

Google visar Pixel 10 i teaservideo

Snart kan du testa iOS 26

Samsung registrerar varumärket ”Galaxy Z TriFold” för sin första dubbelt vikbara smartphone

Allt om Pixel 10 Pro Fold läckt

Apples vikbara iPhone får skärm från Samsung

Apple backar

Gemini på handleden

Samsungs nya vikbara telefoner med ännu mer AI och betydligt slankare design

OnePlus utökar sortimentet: Nord 5, Nord CE 5 och nya 43 mm Watch 3 lanseras

Spansk polis misstänker Pixel-användare för att vara narkotikahandlare

Först Huawei, nu OnePlus?