Sonos är ett av de smidigaste sätten att få ljud i alla rum. Men ett fullständigt system kostar en del när man lägger ihop alla delar. Nu introducerar Sonos ett billigt första steg.
Play:1 är en liten och smidig billig trådlös aktiv högtalare. Du kan streama all din favoritmusik från ditt egna nätverk eller från musiktjänster som Spotify och Rdio. Den har en ny knapp på ovansidan för att pausa uppspelningen eller hoppa till nästa låt.
Egenutvecklade högtalarelement ska ge ett ljud som är större än vad man kunde tro från det lilla kabinettet.
Du kan senare komplettera systemet med de större högtalarna Play:3, Play:5 eller Sonos Playbar för din TV/hemmabio. Eller köp en till och få stereoljud och lägg till en Sonos Sub för bättre basåtergivning.
Sonos Play:1 kostar 1 800 kronor och släpps 29 oktober. Fram till jul får man dessutom den nödvändiga Bridge (värd 500 kr) på köpet.
Läs hela artikeln med LB+
Erbjudande - 1 månad 10:-
Prova LB+ i en månad för 10:-
LB+ Total 12 månader
Full tillgång till allt innehåll på Ljud & Bild och L&B Home i 12 månader
LB+ Total år!
Full tillgång till allt innehåll på Ljud & Bild och L&B Home i 6 månader
- Tillgång till fler 7 800 produkttester!
- Nyhetsbrev varje vecka med de senaste nyheterna
- Bra rabatter hos våra samarbetspartner i LB+ Fördelsklubb
- Tidningen i digitalt format – nytt nummer varje månad
- L&B TechCast – en podd från L&B
- Inaktiverade annonser
- L&B+ Video – häng med L&B-redaktionen bakom kulisserna på de stora teknikmässorna och mycket mer!





